Le Parkour

Le Parkour - Bo extrema to nasza pasja!

Ogłoszenie

Newsy Kalendarz Ciekawostki
Brak aktualnych newsów! Brak ogólnych ciekawostek!

#1 2009-11-16 22:16:43

K@pi

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-08
Posty: 53
Punktów :   

Czy Ty Trenujesz ?

Ostatnim czasy bywając na treningach widywałem osoby, które nie znając podstaw Parkour mówią "Tak, ja trenuję!".  Ale dlaczego? Dla "szpanu" ?

Otóż jeżeli znasz podstawy, chodzisz na treningi co najmniej raz w tygodniu możesz powiedziedź "Tak, ja trenuję!", ale czy osoba mówiąca, że Parkour to skakanie po dachach, samochodach i takich tam to może powiedzieć to samo ? Zastanów się nad tym poważnie.

Le Parkour składa się z wielu czynników:
- trening siłowy
- trening biegowy
- trening menlatowy
- trening techniczny

Każdy z nich ma określoną rolę, a czy osoba mówiąca, że trenuje "Parkura", taka osoba "szpanuje" lub chociaż stara się być "szpanem" tylko dla tego, że on ćwiczy! Ale czemu?

To, że ktoś ma najlepszą ocenę z W-F, a Ty masz słabszą to o niczym nie świadczy - Parkour to teoria i praktyka... bez teorii to jak rowerem bez kół.

A więc podsumując. Osoba nie znająca teorii, mówiąca, że trenuje, a jest szpanerem, trenuje "raz na ruski rok" to nie może się nazywać(a nawet nie powinien) mówić "Ja trenuję!".

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kalservs.pun.pl www.djbartiwwe.pun.pl www.3wrakow.pun.pl www.benomnitrix.pun.pl www.nivejki.pun.pl